Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
styczeń
25 '15

Apartament w Warszawie - warto czy nie warto?

Wiesław Niewiadomski

Wiesław Niewiadomski

Polski rynek nieruchomości mieszkaniowych przedstawia ogromne zróżnicowanie, zarówno pod względem oferowanego standardu lokali, jak również cen, które przyjdzie nam za nie zapłacić. O ile każda nieruchomość przedstawia pewną wartość dla jej właściciela, to nie ulega wątpliwości, że najwięcej korzyści mogą czerpać osoby, które posiadają mieszkania o najwyższym standardzie, umiejscowione w najbardziej pożądanych lokalizacjach.

Czy można wycenić luksus?
Najtańsze kawalerki w Polsce wyceniane są na kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tymczasem najbardziej luksusowe apartamenty w stolicy nie mają górnej granicy cenowej; luksusowe mieszkanie może zostać wycenione nawet na kilka milionów złotych. Jakie zalety niesie ze sobą posiadanie takiego apartamentu? Abstrahując od oczywistego faktu zamieszkiwania lokalu o najwyższym możliwym standardzie wykończenia i wyposażenia, zlokalizowanego w najbardziej pożądanej dzielnicy miasta, właściciel apartamentu zyskuje prestiż właściwy dla swojego statusu majątkowego. Taka nieruchomość podkreśla odpowiednio wysoką pozycję społeczną, świadczy też o dobrym guście właściciela. Na tym jednak nie kończy się lista zalet.

Apartament jako inwestycja
W dobie niskooprocentowanych lokat bankowych i niestabilnej giełdy, nieruchomości wydają się być doskonałą lokatą kapitału. Apartamenty przy Parku to niezwykle pożądane nieruchomości, zatem ich potencjał komercyjny jest wręcz nieograniczony. Taki lokal z całą pewnością szybko znajdzie najemcę, który za luksus zgodzi się płacić niemałą kwotę każdego miesiąca. Inną kwestią jest natomiast pozycja luksusowych nieruchomości na rynku wtórnym. Dane rynkowe jasno pokazują, że tego rodzaju lokale szybko zyskują na wartości, zatem kupując apartament w stolicy, można się spodziewać znacznych zysków przy odsprzedaży.

domy
deweloper
agencje nieruchomości
apartamenty

frazy kluczowe: domy, deweloper, agencje nieruchomości, apartamenty


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Dom, Biznes, Różne, Informacje, Ogród, Dekoracja wnętrz, Polityka

Piszą na tym blogu

Janusz Wróbel, Waldemar Dolicki, Krystyna Zachariasz, Wiesław Niewiadomski

Archiwum

Sierpień 2017, Maj 2016, Grudzień 2015, Październik 2015, Lipiec 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Listopad 2014, Październik 2014, Wrzesień 2014, Sierpień 2014, Listopad 2013, Październik 2013, Wrzesień 2013, Sierpień 2013