Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
sierpień
28 '17

Atrakcyjny projekt tarasu

Atrakcyjny projekt tarasu

(...) Coraz więcej osób w swoich domach jednorodzinnych i nowoczesnych apartamentach stawia nie tylko na atrakcyjne wnętrza, ale także na ciekawie zaaranżowaną przestrzeń wokół domu. W przypadku domów jednorodzinnych przeważnie mamy do czynienia z ogrodami. Z kolei w apartamentowcach, a nawet w mieszkaniach w klasycznych blokach mamy dostęp do tarasów i balkonów. Takie pomieszczenia mogą być przedłużeniem naszych mieszkań. Chętnie na tarasie spożywamy poranną kawę, czy nawet urządzamy małe przyjęcia. Jeśli chcemy, żeby zabudowa tarasu była (...)

Publikacje: budowa domu, dom, remonty

 
sierpień
21 '14

Jak ocenić stan techniczny budynku?

Jak ocenić stan techniczny budynku?

(...) Ocena stanu technicznego budynku to dokument potrzebny, gdy kupujemy dom i chcemy znać jego stan techniczny; gdy zamierzamy istniejący budynek poddać modernizacji, lub zmienić sposób jego użytkowania, bądź gdy w budynku pojawiły się zarysowania konstrukcji bądź przemieszczenia elementów konstrukcyjnych. Ocena może zostać wydana w formie bądź opinii technicznej, bądź w formie ekspertyzy technicznej. Pierwszej dokonać może technik, czy inżynier budowlany. Ekspertyza natomiast wystawiana jest wyłącznie przez rzeczoznawcę budowlanego.Opinia techniczna Opinia jest znacznie węższym i mniej dokładnym opracowaniem, niż (...)

Publikacje: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane