Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
styczeń
22 '15

Schody drewniane a schody z żelbetonu

Schody drewniane a schody z żelbetonu

(...) Budowa domu piętrowego to olbrzymie przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także odpowiedniego zaplanowania całego budynku. W przypadku budynków piętrowych, bardzo ważny element wyposażenia będą stanowić schody. Jak prawidłowo zaplanować umieszczenie oraz montaż schodów? Schody żelbetonowe zazwyczaj nie stanowią żadnego problemu. Ich budowa jest przeprowadzana na równi z tworzeniem ścian oraz stropów. Jest to duża wygoda dla ludzi, którzy mogą wówczas bezproblemowo poruszać się między piętrami, nawet jeśli budowa nie została jeszcze ukończona. Montaż (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
28 '14

Jak stworzyć kuchnię marzeń?

Jak stworzyć kuchnię marzeń?

(...) Jednym z momentów, na który czeka każdy, kto zdecydował się na zakup nowego domu, czy też mieszkania, jest z całą pewnością moment jego urządzania. Jednym z pomieszczeń, do którego trzeba podejść z należytą uwagą jest oczywiście kuchnia. Jak sprawić, aby nasza nowa kuchnia była nie ładna, ale również wygodna i funkcjonalna? W jaki sposób ją urządzić i o czym powinniśmy pamiętać?Podłogi i ścianyWykończenie kuchni należy zacząć od rzeczy podstawowych 0 od podłogi oraz ścian. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie odpowiednich kafelków, które nie tylko pomogą nam utrzymać kuchnię w należytej czystości (jeżeli coś nam się wyleje, bądź ochlapie to wystarczy je tylko przetrzeć), ale również mogą być (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
22 '14

Wady i zalety parapetów z granitu

Wady i zalety parapetów z granitu

(...) Gdy decydujemy się na parapety z kamienia naturalnego, a w tym na parapety z granitu musimy wiedzieć o tym, że jednocześnie wybieramy lepszy standard w porównaniu do parapetów, które wykonane są z innych materiałów.Parapety granitowe wykorzystywane są w budownictwie jednorodzinnym oraz przemysłowym, a materiał z którego zostały wykonane umożliwia ich montowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.Według specjalistów parapety z granitu nie mają żadnych wad, tylko same zalety. Do zalet tych możemy niewątpliwie zaliczyć wysoką odporność na ścieranie czy działanie czynników zewnętrznych. (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
08 '14

Co znajduje się na osiedlu?

Co znajduje się na osiedlu?

(...) budowanych z cegły. Wiaty śmietnikowe to coraz popularniejsza sprawa – śmietniki nie stoją luzem, mają pewną ochronę i psy, koty oraz dzikie zwierzęta takie, jak kuny czy lisy, nie wywłóczą z nich śmieci i nie będą się pasły tym, co może zaszkodzić ich zdrowiu oraz życiu. O dostarczanie bezpiecznych i wytrzymałych produktów małej architektury tego typu dbają producenci sprzętu, jak np. http://partnerstal.pl, na której to stronie można (...)

Publikacje: bramy, dekoracja wnętrz, dom, garaże, ogród