Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
sierpień
28 '17

Atrakcyjny projekt tarasu

Atrakcyjny projekt tarasu

(...) funkcjonalna i jeśli jednocześnie ma być dopasowana do naszego mieszkania, to powinniśmy dokładnie ją przemyśleć. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad wyborem podłogi. Możemy zdecydować się na tak modną teraz betonową wylewkę ale możemy również wybrać jakieś egzotyczne deski. Są one bardzo odporne i dają niezwykle domowy efekt. Kolejnym czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę powinno być zadaszenie tarasu lub daszek Jeśli mieszkamy w apartamentowcu na samej górze, lub jeśli mamy taras przy domu jednorodzinnym, to (...)

Publikacje: budowa domu, dom, remonty

 
październik
19 '15

Nadchodzi jesień, zadbaj o swój ogród

Nadchodzi jesień, zadbaj o swój ogród

(...) O ogród trzeba dbać, a jak dobrze wiadomo najlepiej jest to robić zarówno wiosną jak i jesienią. W ogrodzie dobrze jest mieć choć jedno drzewo, które dawałoby nam cień w czasie upalnych letnich dni. Dobrze jednak, gdy ogród, w którym będziemy spędzać dużo czasu będzie dobrze przemyślany i rozplanowany. W tym zakresie dobrze jest skorzystać z firmy ogrodniczej z Warszawy, aby dokonali oni dla nas profesjonalnej (...)

Publikacje: dom, informacje, jesień, ogród

 
styczeń
22 '15

Schody drewniane a schody z żelbetonu

Schody drewniane a schody z żelbetonu

(...) schodów żelbetonowych może zostać wykonany w jeden dzień, jednakże z samym użytkowaniem schodów, będziemy musieli poczekać. Ma na to wpływ czas, który jest niezbędny do prawidłowego zawiązania się betonu w konstrukcji schodów. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku schodów drewnianych. Z obawy przed uszkodzeniem, zazwyczaj schody z drewna są montowane dopiero po uprzednim zakończeniu prac tynkowania oraz wszelkich robót instalacyjnych. Jednakże, niektóre rodzaje drewna są wyjątkowo podatne na uszkodzenia, nawet w czasie normalnego użytkowania budynku. Z tego powodu, jeśli zależy Państwu na (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
styczeń
19 '15

Wanny i kabiny dostępne na rynku

Wanny i kabiny dostępne na rynku

(...) Urządzając łazienkę w mieszkaniu nie sposób pominąć jej tak istotne wyposażenie jak armatura łazienkowa w postaci wanny czy też kabiny prysznicowej. W obecnych czasach podaż tego typu produktów na rynku jest ogromna, przez co poszukując tego, który będzie nam odpowiadał musimy zmagać się z problemem "bogactwa". Warto wspierać się w poszukiwaniach internetem (np. stronami w stylu http://www.schedpol.pl).Warto więc, zanim wybierzemy się do sklepu budowlanego, zadać sobie pytanie jakiego modelu będzie poszukiwać. Z kolei żeby móc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wiedzieć jakie rodzaje wanien lub pryszniców możemy wyróżnić i czym charakteryzuje się każdy z nich. Przyjrzymy się więc bliżej tej kwestii.,Rodzaje kabin prysznicowychZ punktu widzenia miejsca, w którym kabina zostanie zamontowana możemy wyróżnić cztery typy: narożna, przyścienna, (...)

Publikacje: dom, łazienka, wyposażenie wnętrz

 
sierpień
28 '14

Jak stworzyć kuchnię marzeń?

Jak stworzyć kuchnię marzeń?

(...) ozdobą kuchni. W salonach płytek ceramicznych znajdziemy wiele różnorodnych wzorów, które powinniśmy bez większych problemów dopasować do naszych preferencji oraz gustu. Warto pomyśleć chociażby o ozdobnych kafelkach na ściany, które przełamią monotonię, bądź o rozecie (mozaice) na podłodze. Nie przesadźmy jednak z dodatkami, gdyż wtedy efekt może być odwrotny od zamierzonego!MeblePo podłogach i ścianach są oczywiście... meble kuchenne. Dzisiaj w salonach sprzedaży możemy zauważyć największe zainteresowanie meblami w stylu nowoczesnym. Dalej są to meble drewniane, jednak dzięki odejściu od tradycyjnych kształtów, form i kolorów drewna można sprawić, że kuchnia pomimo wielości mebli nabiera lekkości i optycznie ma większą (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
22 '14

Wady i zalety parapetów z granitu

Wady i zalety parapetów z granitu

(...) Dzieje się to dlatego, że granit jest jedną z najtwardszych i wytrzymałych skał, którą można użytkować przez wiele lat nie używając przy tym zabiegów konserwatorskich. Ponadto granit świetnie komponuje się z różnymi materiałami jak np., drewno czy nowoczesne tworzywa. Oprócz tego parapety granitowe mają znikomą nasiąkliwość, a co za tym idzie dużą mrozoodporność i brak reakcji na którykolwiek z czynników atmosferycznych. Dzięki temu, jak wspomniano wcześniej parapety tego rodzaju można montować na zewnątrz budynku. Do mycia parapetów z granitu można używać wszelkich dostępnych (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
08 '14

Co znajduje się na osiedlu?

Co znajduje się na osiedlu?

(...) poczytaj więcej na ten temat.Osiedla są wspaniałymi miejscami do życia oraz mieszkania – place zabaw dla dzieci, centra handlowe, kościoły, szkoły, usługi takie, jak fryzjer, kosmetyczka, szewc, montaż żaluzji, sprzedaż mebli – to wszystko znajduje się na niejednym osiedlu mieszkaniowym i takie usługi są ogromnie potrzebne. A gdy do tego dodamy zieleń, przyjaznych sąsiadów oraz ścieżki rowerowe, festyny osiedlowe, dobre oświetlenie, to nie (...)

Publikacje: bramy, dekoracja wnętrz, dom, garaże, ogród