Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
październik
19 '15

Nadchodzi jesień, zadbaj o swój ogród

Nadchodzi jesień, zadbaj o swój ogród

(...) O ogród trzeba dbać, a jak dobrze wiadomo najlepiej jest to robić zarówno wiosną jak i jesienią. W ogrodzie dobrze jest mieć choć jedno drzewo, które dawałoby nam cień w czasie upalnych letnich dni. Dobrze jednak, gdy ogród, w którym będziemy spędzać dużo czasu będzie dobrze przemyślany i rozplanowany. W tym zakresie dobrze jest skorzystać z firmy ogrodniczej z Warszawy, aby dokonali oni dla nas profesjonalnej (...)

Publikacje: dom, informacje, jesień, ogród

 
styczeń
22 '15

Schody drewniane a schody z żelbetonu

Schody drewniane a schody z żelbetonu

(...) Budowa domu piętrowego to olbrzymie przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także odpowiedniego zaplanowania całego budynku. W przypadku budynków piętrowych, bardzo ważny element wyposażenia będą stanowić schody. Jak prawidłowo zaplanować umieszczenie oraz montaż schodów? Schody żelbetonowe zazwyczaj nie stanowią żadnego problemu. Ich budowa jest przeprowadzana na równi z tworzeniem ścian oraz stropów. Jest to duża wygoda dla ludzi, którzy mogą wówczas bezproblemowo poruszać się między piętrami, nawet jeśli budowa nie została jeszcze ukończona. Montaż (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
28 '14

Jak stworzyć kuchnię marzeń?

Jak stworzyć kuchnię marzeń?

(...) Jednym z momentów, na który czeka każdy, kto zdecydował się na zakup nowego domu, czy też mieszkania, jest z całą pewnością moment jego urządzania. Jednym z pomieszczeń, do którego trzeba podejść z należytą uwagą jest oczywiście kuchnia. Jak sprawić, aby nasza nowa kuchnia była nie ładna, ale również wygodna i funkcjonalna? W jaki sposób ją urządzić i o czym powinniśmy pamiętać?Podłogi i ścianyWykończenie kuchni należy zacząć od rzeczy podstawowych 0 od podłogi oraz ścian. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie odpowiednich kafelków, które nie tylko pomogą nam utrzymać kuchnię w należytej czystości (jeżeli coś nam się wyleje, bądź ochlapie to wystarczy je tylko przetrzeć), ale również mogą być (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
22 '14

Wady i zalety parapetów z granitu

Wady i zalety parapetów z granitu

(...) Gdy decydujemy się na parapety z kamienia naturalnego, a w tym na parapety z granitu musimy wiedzieć o tym, że jednocześnie wybieramy lepszy standard w porównaniu do parapetów, które wykonane są z innych materiałów.Parapety granitowe wykorzystywane są w budownictwie jednorodzinnym oraz przemysłowym, a materiał z którego zostały wykonane umożliwia ich montowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.Według specjalistów parapety z granitu nie mają żadnych wad, tylko same zalety. Do zalet tych możemy niewątpliwie zaliczyć wysoką odporność na ścieranie czy działanie czynników zewnętrznych. (...)

Publikacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
sierpień
08 '14

Co znajduje się na osiedlu?

Co znajduje się na osiedlu?

(...) Co znajduje się na polskich osiedlach? Bloki mieszkaniowe, blaszaki, ale także niejedna wiata śmietnikowa zabezpieczająca pojemniki na śmieci. Kojce dla psów to częste wyposażenie schronisk dla psów, ale na osiedlach nie trafia się ono zbyt często. Wielu mieszkańców osiedli decyduje się na garaż blaszany i jest to całkiem dobry wybór, można powiedzieć, że nawet całkiem optymalny. Garaże blaszane są alternatywą dla garaży tradycyjnych (...)

Publikacje: bramy, dekoracja wnętrz, dom, garaże, ogród