Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
październik
20 '14

Jakie powinno być ochronne obuwie?

Jakie powinno być ochronne obuwie?

(...) Bardzo ważne wyposażenie w przypadku wielu pracowników różnego rodzaju zakładów stanowi obuwie ochronne. Jego rodzaj musi być dostosowany do warunków, jakie panują w zakładzie, jednak dość łatwo można znaleźć buty, które łączą w sobie kilka cech, pozwalających na ich bezpieczne użytkowanie i znakomicie chroniące stopy przed różnego rodzaju czynnikami i zagrożeniami, a przy tym zapewniające komfort (...)

Publikacje: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

 
wrzesień
25 '14

Czym jest gratowanie i gdzie się je stosuje?

Czym jest gratowanie i gdzie się je stosuje?

(...) maszynach potrzebujących precyzyjnych części. Innym czynnikiem jest chęć uzyskania produktu o większych walorach estetycznych niż przed obróbką, jak na przykład bardziej błyszczące felgi do samochodów.Gratowanie jest powszechnie stosowane w takich dziedzinach jak wyrób biżuterii, obróbka kamieni szlachetnych ale także hutnictwo, produkty medyczne, a także przemysł zbrojeniowy i motoryzacyjny. Obróbkę gratowania i polerowania stosuje się podczas uzyskiwania części do pojazdów, pierścieni tłokowych oraz synchronizacyjnych, a także elementów wykonanych z aluminium i stali.Gratowanie prowadzi do (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł