Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
lipiec
27 '15

Odbojnice do regałów

Odbojnice do regałów

(...) Właściwie zorganizowane i bezpieczne magazyny to nie tylko dobrze dobrane i odpowiednio ustawione regały. To także bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i towarów przywożonych do magazynów. Szlaki komunikacyjne powinny być dostosowane do wygodnego poruszania się urządzeń dowożących towary na odpowiednie miejsce składowania, ale i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia chroniące regały i wózki transportowe przed uszkodzeniami.Aby dobrze zabezpieczyć i wyposażyć magazyn należy szczególną uwagę zwrócić na założenie odpowiednich odbojów i osłon. W celu należytego doboru produktu powinniśmy skierować nasze zainteresowanie na stopień i typ narażenia powierzchni na wszelkiego rodzaju (...)

Publikacje: informacje, polityka, różne

 
luty
09 '15

Ciekawe imprezy integracyjne

Ciekawe imprezy integracyjne

(...) Istnieje wiele pomysłów na ciekawe wyjazdy motywacyjne, podczas których uczestnicy będą czerpali dużą frajdę z pobytu i doskonale bawili się w swoim towarzystwie. Jeśli mamy do dyspozycji na przykład tylko jeden wieczór, warto zarezerwować salę w przytulnej restauracji, lub eleganckim lokalu. Do tego, możemy zamówić pełen catering i wykupić usługę barmańską. Dzięki barmanom będziemy mogli próbować pysznych koktajli i orzeźwiających drinków. Gdy posiadamy większą ilość czasu, zaplanujmy weekendowy wyjazd - na przykład w góry, lub nad polskie morze. Organizując taki event z odrobiną wyprzedzenia, (...)

Publikacje: informacje, polityka, różne

 
październik
17 '14

Jaki prezent wybrać dla dziecka ?

Jaki prezent wybrać dla dziecka ?

(...) W naszym życiu świętujemy z wielu okazji - czy to urodziny, imieniny, chrzest, czy też pierwsza komunia, bądź bierzmowanie. Każda z tych uroczystości wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego prezentu, który powinien być dopasowany do wieku osoby obdarowywanej, jak również jej preferencji, upodobań i zainteresowań. Co jednak w sytuacji, kiedy nie wiemy czym dziecko się interesuje i co mogłoby sprawić mu radość? Jest pewna grupa prezentów uniwersalnych, które zawsze dobrze wypadną!Prezentem uniwersalnym dla dziecka w wieku powyżej siedmiu lat są wszelkiego rodzaju zegarki - takie dziecko prawdopodobnie zna się już na zegarku i będzie mogło wykorzystać jego (...)

Publikacje: informacje, polityka, różne

 
sierpień
25 '14

Jeden z nafajnieszych zawodów Świata.

Jeden z nafajnieszych zawodów Świata.

(...) Pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy w charakterze detektywa jest zdobycie odpowiedniej licencji, która umożliwia wykonywanie tego zawodu. Należy spełnić kilka podstawowych warunków, żeby otrzymać ten dokument.Po pierwsze przyszły detektyw musi mieć polskie obywatelstwo lub obywatelstwo innego państwa UE, powinien mieć ukończone 21 lat oraz posiadać co najmniej wykształcenie średnie. Licencja detektywa nie zostanie przyznana osobie, która została skazana za popełnienie umyślnego przestępstwa lub toczy się wobec niej postępowanie w takiej sprawie. Jednocześnie powinna posiadać pozytywną opinię, która zostanie uzyskana w czasie wywiadu środowiskowego. Nawet jednak po spełnieniu tych (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
listopad
21 '13

Naklejamy na ścianę

Naklejamy na ścianę

(...) Zeszłego lata zwiedziłem trzy z Wysp Kanaryjskich - La Palmę, Fuerteventurę i La Gomerę. Wyspy te zlokalizowane są na Atlantyku w jednym archipelagu, jednakże wręcz ciężko uwierzyć jak są zróżnicowane. Każda z wysp posiada różnorodne ukształtowanie terenu i na każdej można przeprowadzić degustację odmiennej kuchni. Na każdej wyspie żyją inne gatunki flory oraz fauny. Całą tę różnorodność zgromadziłem na fotografiach cyfrowych aparatem Nikon D90 - swoim najnowszym nabytkiem. Tak się złożyło, iż jestem aktualnie podczas remontu kapitalnego swojego lokum i poszukiwałem nowych koncepcji na zapełnienie pustych ścian a także pustych powierzchni. Z koncepcją tą zebrałem w większości swoje najlepsze ujęcia zdjęć z podróży a potem poszedłem do przyjaciółki - architekt wnętrz. Zadałem jej pytanie: 'Pani Krystyno, co mogłaby mi Pani (...)

Publikacje: dekoracje wnętrz, hobby, różne

 
wrzesień
15 '13

Zakupy odzieżowe

Zakupy odzieżowe

(...) całościowego projektu koncepcyjnego sklepu a także rozmieszczenie poszczególnych elementów, które stanowią wyposażenie sklepu odzieżowego takich jak: szkło, stojaki na odzież, meble, garderoby. Dobiera się także barwy sklepu a także pozostałe elementy spod znaku corporate identity. W drugim etapie projektuje się oświetlenie sklepu, jakie w odniesieniu od koncepcji, ma intensywnie lub naturalnie podkreślać atrakcyjne strony sklepu oraz prezentowanych w nim produktów oraz tworzyć pozytywny nastrój. W trzecim etapie dobierane są elementy dodatkowe, a zatem elementy dekoracyjne, tworzące nastrój, jak również zapach, jaki powinien panować w sklepie a także gatunek muzyki, jaki (...)

Publikacje: biznes, różne, usługi, wyposażenie wnętrz