Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
grudzień
12 '15

Sala do szkoleń - jak ją wyposażyć?

Krystyna Zachariasz

Krystyna Zachariasz

Dziś, w dobie stałego rozwoju wielu branż i dziedzin, trudno się dziwić, że tak dużą wagę przywiązujemy do kształcenia. Dlatego już każda firma i instytucja o wysokim standardzie posiada swą własną salę konferencyjną. Mniejsze ośrodki zaś bardzo chętnie wynajmują sale szkoleniowe. Niezależnie od tego czy zamierzasz stworzyć dla pracowników taką przestrzeń, czy też jedynie skorzystać z jednej z dostępnych na rynku ofert najmu, warto zwrócić uwagę na pewne elementy, które istotnie wpływają zarówno na przebieg prowadzonych w nich zajęć, jak i późniejsze rezultaty kształcenia. Jaka w takim razie powinna być idealna sala do szkoleń?

Przede wszystkim pomyśleć należy o panującej w niej atmosferze. Składa się na nią wiele czynników. Miejsce, w którym chcemy poprowadzić szkolenie, powinno sprawiać wrażenie przestronnego i uporządkowanego. Nie oznacza to oczywiście, że przestrzeń musi być nudna i bez wyrazu. Wręcz przeciwnie. Powinna panować w niej miła atmosfera, uzyskana między innymi przez gustowne urządzenie wnętrza. Oznacza to, że meble i wyposażenie powinny stanowić spójną całość.

Nie możemy jednak zapominać, że im więcej rzeczy w pomieszczeniu, tym trudniej będzie nam skupić uwagę uczestników spotkania. Dlatego idealnie urządzona sala szkoleniowa powinna zawierać minimalną liczbę dodatków czy dekoracji. Do takiego minimalistycznego wyposażenia, które jednak może nadać charakteru sali należy między innymi zegar czy dobrze dobrane, eleganckie oświetlenie.

Wreszcie powinniśmy zwrócić uwagę na wyposażenie. Meblami niezbędnymi w takiej sali są krzesła i stoliki lub specjalne ławki a także sprzęty elektroniczne, szczególnie rzutnik. Sala powinna mieć także możliwość podłączenia dodatkowych komputerów, jeśli kurs będzie tego wymagał.

Należy jednak zawsze bezwzględnie pamiętać, że udane spotkanie firmowe czy szkolenie zależy przede wszystkim od prowadzących i uczestników. Dobre przygotowanie merytoryczne i odpowiednie podejście mogą zdziałać najwięcej.

szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy

frazy kluczowe: szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Dom, Biznes, Różne, Informacje, Ogród, Dekoracja wnętrz, Polityka

Piszą na tym blogu

Janusz Wróbel, Waldemar Dolicki, Krystyna Zachariasz, Wiesław Niewiadomski

Archiwum

Sierpień 2017, Maj 2016, Grudzień 2015, Październik 2015, Lipiec 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Listopad 2014, Październik 2014, Wrzesień 2014, Sierpień 2014, Listopad 2013, Październik 2013, Wrzesień 2013, Sierpień 2013