Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
styczeń
22 '15

Schody drewniane a schody z żelbetonu

Waldemar Dolicki

Waldemar Dolicki

Budowa domu piętrowego to olbrzymie przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także odpowiedniego zaplanowania całego budynku. W przypadku budynków piętrowych, bardzo ważny element wyposażenia będą stanowić schody. Jak prawidłowo zaplanować umieszczenie oraz montaż schodów?

Schody żelbetonowe zazwyczaj nie stanowią żadnego problemu. Ich budowa jest przeprowadzana na równi z tworzeniem ścian oraz stropów. Jest to duża wygoda dla ludzi, którzy mogą wówczas bezproblemowo poruszać się między piętrami, nawet jeśli budowa nie została jeszcze ukończona. Montaż schodów żelbetonowych może zostać wykonany w jeden dzień, jednakże z samym użytkowaniem schodów, będziemy musieli poczekać. Ma na to wpływ czas, który jest niezbędny do prawidłowego zawiązania się betonu w konstrukcji schodów.

Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku schodów drewnianych. Z obawy przed uszkodzeniem, zazwyczaj schody z drewna są montowane dopiero po uprzednim zakończeniu prac tynkowania oraz wszelkich robót instalacyjnych. Jednakże, niektóre rodzaje drewna są wyjątkowo podatne na uszkodzenia, nawet w czasie normalnego użytkowania budynku. Z tego powodu, jeśli zależy Państwu na trwałości schodów, zalecamy zakup elementów wykonanych z drewna dębowego lub bukowego. Drewo dębowe jest niezwykle odporne na duże obciążenia, wilgoć oraz intensywne użytkowanie, dzięki czemu takie schody będą nam dobrze służyć przez wiele lat. Poza dużą wytrzymałością, ważne są także walory estetyczne takich schodów, które prezentują się niezwykle elegancko. Ponadto, schody drewniane posiadają jeszcze jedną ważną zaletę. Zazwyczaj, ich zakupu dokonuje się na etapie prac wykończeniowych, dzięki czemu można o wiele łatwiej dopasować wygląd danego modelu schodów do wystroju naszego wnętrza.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Dom, Biznes, Różne, Informacje, Ogród, Dekoracja wnętrz, Polityka

Piszą na tym blogu

Janusz Wróbel, Waldemar Dolicki, Krystyna Zachariasz, Wiesław Niewiadomski

Archiwum

Sierpień 2017, Maj 2016, Grudzień 2015, Październik 2015, Lipiec 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Listopad 2014, Październik 2014, Wrzesień 2014, Sierpień 2014, Listopad 2013, Październik 2013, Wrzesień 2013, Sierpień 2013