Nowe sprawy polityczne

 

"Sprawy Polityczne" zaistniały w 1999 roku. Wydawane początkowo jako miesięcznik, "Sprawy Polityczne" przyjęły ostatecznie formułę kwartalnika poświęconego przeglądowi i analizie wydarzeń oraz procesów zachodzących w polityce międzynarodowej. Dalecy od dogmatyzmu i dopowiadania ostatniego słowa, pragniemy dostarczać wiedzy rzetelnej i rozjaśniać czytelnikowi zawiłości gry międzynarodowej, zachęcając go jednocześnie do każdorazowej oceny zjawisk z punktu widzenia liberalnej krytyki. Fundamentalnym celem naszego pisma pozostaje bowiem propagowanie w Polsce wartości liberalnych, właściwych i niezbędnych społeczeństwu obywatelskiemu.

 
marzec
10 '15

Eksploatacja drukarek to nie bajka

Eksploatacja drukarek to nie bajka

(...) przeglądów, serwisów, drobnych napraw.Firma nie może wstrzymać działania z powodu wadliwych lub popsutych drukarek. Drukarki należy wymieniać co 3-5 lat, gdy się zużyją i ich naprawy będą zbyt drogie, aby firma mogła je nieustannie zamawiać. Jednak tonery i tusze kupuje się ciągle, bo każda firma musi drukować faktury, rachunki, raporty, pisma, podziękowania, zaproszenia, zestawienia i dziesiątki druków różnych rodzajów. Zachęcamy do kupowania dobrych materiałów eksploatacyjnych (np. na http://www.amidruk.pl), bo tylko takie posłużą (...)

Publikacje: biuro, biznes, drukowanie, wydruk

 
październik
20 '14

Jakie powinno być ochronne obuwie?

Jakie powinno być ochronne obuwie?

(...) Bardzo ważne wyposażenie w przypadku wielu pracowników różnego rodzaju zakładów stanowi obuwie ochronne. Jego rodzaj musi być dostosowany do warunków, jakie panują w zakładzie, jednak dość łatwo można znaleźć buty, które łączą w sobie kilka cech, pozwalających na ich bezpieczne użytkowanie i znakomicie chroniące stopy przed różnego rodzaju czynnikami i zagrożeniami, a przy tym zapewniające komfort (...)

Publikacje: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

 
październik
14 '14

Optymalizacja kosztów? Zacznij od podatków!

Optymalizacja kosztów? Zacznij od podatków!

(...) W obecnej sytuacji gospodarczo - ekonomicznej, każde przedsiębiorstwo dąży do ograniczenia kosztów, wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej. Oszczędności można szukać na różnych polach, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że największe kwoty można zaoszczędzić na podatkach. Brzmi jak przestępstwo skarbowe? Nic z tych rzeczy.Każde przedsiębiorstwo może zastosować szereg działań zmierzających do obniżenia obciążenia podatkowego, warunek jest jeden - wszystkie podjęte czynności nie mogą naruszać obowiązujących przepisów prawa. Takie zabiegi nazywane są optymalizacją podatkową lub planowaniem podatkowym. Na (...)

Publikacje: biznes, ekonomia, pieniądz

 
wrzesień
25 '14

Czym jest gratowanie i gdzie się je stosuje?

Czym jest gratowanie i gdzie się je stosuje?

(...) Gratowanie to proces przeprowadzany za pomocą specjalnych maszyn nazywanych gratownicami. Proces gratowania ma na celu usunięcie ostrych krawędzi z powierzchni stosowanych w przemyśle metalów lub tworzyw sztucznych. Podczas gratowania usuwana jest nierówna powierzchnia krawędzi detali otrzymanych w procesie skrawania. Warunkiem uzyskania dobrego wyniku jest zastosowanie odpowiedniego wyposażenia do ścierania, tak aby nierówności zostały całkowicie usunięte, a nie na przykład jedynie zakrzywione. Celem dla którego odbywa się gratowanie przemysłowe jest więc uzdatnienie elementów do stosowania ich w (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł

 
sierpień
25 '14

Jeden z nafajnieszych zawodów Świata.

Jeden z nafajnieszych zawodów Świata.

(...) Pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy w charakterze detektywa jest zdobycie odpowiedniej licencji, która umożliwia wykonywanie tego zawodu. Należy spełnić kilka podstawowych warunków, żeby otrzymać ten dokument.Po pierwsze przyszły detektyw musi mieć polskie obywatelstwo lub obywatelstwo innego państwa UE, powinien mieć ukończone 21 lat oraz posiadać co najmniej wykształcenie średnie. Licencja detektywa nie zostanie przyznana osobie, która została skazana za popełnienie umyślnego przestępstwa lub toczy się wobec niej postępowanie w takiej sprawie. Jednocześnie powinna posiadać pozytywną opinię, która zostanie uzyskana w czasie wywiadu środowiskowego. Nawet jednak po spełnieniu tych (...)

Publikacje: biznes, informacje, różne

 
wrzesień
15 '13

Zakupy odzieżowe

Zakupy odzieżowe

(...) Sklep z markową odzieżą powinien przywiązywać wielką wagę do projektowania wnętrz wystawienniczych ze swoimi produktami. To bowiem bezpośrednio wpływa na wyniki sprzedażowe danej firmy. Spacerując w jednym z modnych miast zakupowych takich jak: Rzym, Mediolan czy Nowy York warto wpaść do salonów i butików czołowych marek ze świata mody takich jak na przykład: Kenzo, Yves Saint Laurent, MaxMara, Gucci, Dolce & Gabbana, Giorgio Armani czy Coco Channel i podziwiać sztukę projektowania wnętrz sklepowych i estetykę wyposażenia sklepu odzieżowego. Fachowa firma designerska oferuje w pierwszym etapie projekt aranżacji wnętrza sklepu odzieżowego, w którym następuje przygotowanie (...)

Publikacje: biznes, różne, usługi, wyposażenie wnętrz