W ostatnim czasie kryptowaluty cieszą się niesamowitą popularnością. Mimo ryzyka, wiele osób chętnie w nie inwestuje. Pewnie dlatego, że łatwiej przewidzieć ich zachowanie, niż w przypadku walut realnych. To dlatego, że w założeniu, są one niezależne od polityków, państw czy banków.
Na rynku mamy mnóstwo różnych rodzajów kryptowalut. Najpopularniejszą niewątpliwie jest bitcoin.
Na czym zarabiamy? Jedną z form pozyskiwania kryptowalut jest ich kopanie, czyi wykorzystywanie komputerów o dużych mocach obliczeniowych do poszukiwania ich w sieci. Wada tego rozwiązania jest niestety to, że te maszyny zużywają ogromnych ilości prądu. Innym sposobem jest handel kryptrowalutami i zarabianie na różnicy w kursie. Wymiana odbywa się na różnego rodzaju giełdach. Obecnie na rynku znajdziemy kilkaset podmiotów oferujących pośrednictwo w handlu kryptrowalutami. Wybierając giełdę musimy wziąć pod uwagę różne czynniki. Oferta kryptowalut, oferta tradycyjnych środków płatniczych, za które kupimy kryptowalutę, opłaty transakcyjne, opłaty za przelewy, opłaty za wypłacenie środków, płynność giełdy, jaj bezpieczeństwo oraz wiele innych czynników. Nie bez znaczenia będzie również czas transferów czy czas oczekiwania na weryfikację konta. I chyba najważniejsze czyli ceny kryptowalut. Mamy nad czym się zastanawiać.

Świat idealny

Idealnie byłoby znaleźć taką giełdę, która będzie jakby hybrydą różnych rozwiązań i da nam szerokie możliwości w pozyskiwaniu i handlem kryptrowalutami. Dzięki temu będziemy mogli sobie dobrać odpowiednie narzędzia do naszych potrzeb i ryzyka. Nie bez znaczenia jest również połączenie systemów scentralizowanego i zdecentralizowanego oraz szybkość transakcji. Na polskim rynku jest giełda kryptowaluty coincasso – https://cryptotoq.pl/coincasso/, która dzięki połączeniu wielu systemów i możliwości jest bardzo ciekawa opcją.