Czas na ostre cięcie! Klamka zapadła, ścinasz włosy, są teraz lekkie, krótkie i niby łatwe do uczesania… ale jednak nie jesteś przyzwyczajona do takiej długości i nieco się gubisz, brakuje ci pomysłów na modelowanie włosów https://annastefanko.pl/, nie do końca potrafisz ułożyć je tak, by kosmyki nie sterczały na wszystkie strony świata… No cóż, wszystkiego można się nauczyć. Zabawa z krótkimi włosami jest w końcu dużo prostsza – niż z długimi, więc do dzieła.
Jak najszybciej wystylizować krótkie włosy? Najłatwiej użyć żelu, pasty utrwalającej. Sprawi ona, że nasze włosy będą bardziej plastyczne, będziemy mogły je ułożyć tak – jak tylko zapragniemy, bez zastanawiania się czy utrzymają się w danym miejscu.
Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku pasta OSIS + Mess Up firmy Schwarzkopf. Posiada ona wiele zalet, przede wszystkim jest wszechstronna i uniwersalna – odpowiednia dla każdego rodzaju krótkich włosów. Ponadto nie skleja kosmyków i nie pozostawia na nich żadnego śladu. Jest też odporna na wszelkie warunki pogodowe – deszcz czy nadmierne nasłonecznienie. Dodaje włosom również objętości. Przy tym jest też bardzo wydajna i łatwa w użyciu.
Istnieje też wiele fryzur, które możemy wybrać idąc do fryzjera. Przykładem może być modna fryzura „pixie” – czyli krótsze włosy z tyłu i dłuższe pasma z przodu. Jeśli posiadamy włosy mocno kręcone, ścinając je na krótko – zyskamy ciekawy efekt, którego z pewnością nie pożałujemy. Stylowym trendem jest też ombre na krótkich włosach.