Kiedy zbyt wysoki poziom cholesterolu daje się nam we znaki, zaczynamy podejmować kroki, które mają nam pomóc zredukować jego stężenie we krwi.
Cholesterol sam w sobie nie jest czymś złym wchodzi on w skład błon komórkowych oraz witaminy D, syntetyzuje hormony, wspiera pracę mózgu. To niezbędna substancja do funkcjonowania naszego organizmu.

Czym zbić cholesterol?

Cholesterol jest nam potrzebny, ale przynosi wiele negatywnych skutków kiedy w naszym ciele jest go za dużo. Do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów wystarczy nam tyle cholesterolu, ile sami jesteśmy w stanie wyprodukować (jest to cholesterol endogenny). Wraz z pożywieniem, głównie pochodzenia zwierzęcego, przyjmujemy kolejne dawki cholesterolu, dlatego tłuszcz zwierzęcy i czerwone mięso w nadmiarze nam szkodzą i warto je zastąpić olejami roślinnymi takimi jak oliwa z oliwek. Przy nieodpowiednio zbilansowanej diecie możemy nabawić się kłopotów, dlatego kiedy decydujemy się na zmianę naszej diety warto podjąć współprac z dietetykiem, który odpowie nam na wszystkie pytania i rozwiej nasze wątpliwości. Dzięki pomocy dietetyka zapobiegnie to obniżenie poziomu “dobrego” cholesterolu”.