Technologia, dostarcza coraz nowsze rozwiązania w każdej dziedzinie naszego życia. Takim przełomem było stworzenie kryptowalut. Cyfrowe pieniądze, oparte na technologii kryptografii, która zajmuje się kodowaniem danych. Nie można takich pieniędzy mieć fizycznie, posiadacze dostają jedynie je w formie kodu. Jednak jest środek płatniczy tolerowany w coraz więcej miejscach na świecie. Jego kryptowaluty mają również wady i zalety.

Co warto widzieć o kryptowalucie

Cyfrowe pieniądze opierają na transparentnym oprogramowaniu, każdy może poznać zasady jego działania. Napraw wymagają zgody użytkowników. Przelewy cyfrowych walut odbywają się w ciągu kilku minut. Kryptowaluty są dużo bardziej bezpieczne niż tradycyjne środki na naszym koncie w banku. Aby haker mógł dokonać ataku, potrzebna jest duża moc obliczeniowa sprzętu. Innowacyjność pieniędzy może w przyszłości zacząć zastępować waluty krajowe.
Największe kontrowersje wywołuje anonimowość wśród użytkowników. Tego typu waluty mogą być używane przez terrorystów lub przestępców. Wątpliwe jest pochodzenia źródła takich pieniędzy. Operacji kryptowalutowych nie można cofnąć. Mechanizm wydobycia walut jest bardzo skomplikowany. Aby móc wydobyć własne bitcoiny potrzeba komputera z dużą mocą obliczeniową, więc zdobycia bitcoina na własnym komputerze nie jest możliwe. Notowania kryptowalut nie jest łatwe do przewidzenia, jest wiele czynników, które wpływają na cenę walut.
Waluty cyfrowe są nadal w fazie rozwoju, wiele osób podchodzi do nich sceptycznie.