Geodeci są potrzebni wszędzie i zawsze. To zawód, który nigdy nie wyginie, a do tego zawód, który pozwala na wykonywanie ciekawej pracy. Wiele osób zastanawia się, czy oprócz tego, że istnieje szansa na wykonywanie ciekawego zawodu, to czy również można dobrze zarobić, będąc geodetą. Czy ty również należysz do tej grupy i zastanawiasz się ile zarabia geodeta w Polsce? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania w tej kwestii.

Różnice w zarobkach często uzależnione są od miejsca, w którym dany geodeta podjął pracę. Na pewno geodeta Tczew będzie zarabiał trochę mniej niż na przykład geodeta z Warszawy, czy Trójmiasta. Jeśli chcesz poznać konkretne stawki, koniecznie zajrzyj do tego artykułu.

Kim jest geodeta?

Zanim przejdziemy do zarobków geodety, najpierw przedstawimy sylwetkę osoby, którą można określić takim mianem. Najprościej mówiąc, geodeta to osoba, która zajmuje się pomiarem działek oraz gruntów pod różnego rodzaju budowy. Geodeci mogą pracować wytyczając granice działek budowlanych, pól uprawnych, a nawet tras, które będą budowane na terenie naszego kraju. Zadaniem geodety jest odnalezienie miejsc, w których wszelkie budowle będą mogły stanąć zgodnie z prawem i nie będą stanowiły zagrożenia dla użytkowników.

Jak zostać geodetą?

Co trzeba zrobić, aby zostać geodetą? Zawód wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji. Po pierwsze, można ukończyć technikum geodezyjne, ale wiadomo, że geodeta po technikum nie może liczyć na tak wysokie zarobki, jak geodeta posługujący się dyplomem uczelni wyższej. Aby zostać geodetą można ukończyć 3,5 letnie studia inżynierskie i później uzupełnić je o 1,5 roczne studia magisterskie. Studia odbywają się zazwyczaj na politechnikach w trybie dziennym oraz zaocznym.

Ile zarabia geodeta?

Przejdźmy do odpowiedzi na zadane pytanie – ile zarabia geodeta? Najmniej zarabia się 2100, średnią zarobków jest 2500 tysiąca, a najwięcej zarabiają geodeci z okolic Warszawy i Trójmiasta ok. 2900 złotych netto.