Zanim rozpoczniemy jakąkolwiek grę, zastanawiamy się, czy jest to trudne i na ile poradzimy sobie z tym wyzwaniem. Te same wątpliwości na pewno towarzyszą osobom, które zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej przygody z grą Overwatch od Blizzard. Tak naprawdę bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Wszystko dlatego, że każda osoba może mieć inną skalę trudności i coś, co dla jednego gracza będzie wyzwaniem, dla innego może okazać się błahostką.

Czy Overwatch jest trudną grą? Na pewno nie. Nie należy oczywiście do najłatwiejszych, ale jest bardzo grywalna i dlatego gra w nią już ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Poziom trudności wydaje się umiarkowany, dlatego po odpowiednim tutorialu i treningu poradzą sobie z nią zarówno zaawansowani gracze oraz osoby, które grają sporadycznie. Niezależnie od stopnia zaawansowania jedno jest pewne! Gra ta jest bardzo wciągająca, a rywalizacja powoduje, że z każdą rozgrywką chcemy być wciąż lepsi i doskonalić swoje umiejętności.

Grywalność to nie wszystko!

Overwatch to bardzo grywalna i intuicyjna strzelanka, ale oczywiście same aspekty techniczne to nie wszystko. Kluczem do zwycięstwa może okazać się dobranie odpowiedniego zespołu oraz rzetelne wykonywanie obowiązków, które spoczywają na nas i bohaterze, którym gramy. Gry tego typu charakteryzują się tym, że wymagają od graczy przede wszystkim rzetelnego wykonywania zadań oraz umiejętności pracy zespołowej, która jest kluczem do zwycięstwa zarówno w grach, jak i w życiu codziennym. To umiejętność, którą warto doskonalić, na przykład poprzez grę w Overwatch.

Kolejny aspekt to strategiczne podejście i taktyka, którą należy doskonale zaplanować. Oczywiście nawet najlepsza taktyka nie musi być wystarczająca, a dobrze opracowany plan awaryjny i umiejętność szybkiego reagowania to kolejne cechy i atuty, których możemy nabyć regularnie grając w Overwatch. Im więcej doświadczenia zdobędziemy, tym łatwiej będzie nam grać, jednak bez dwóch zdań warto zacząć swoją przygodę z tym tytułem. Więcej ciekawostek i informajci o Overwatch można znaleźć na https://blizzplanet.pl/overwatch/.